• Február 20. - a társadalmi igazságosság világnapja

          • Az ENSZ 2007-ben nyilvánította február 20-át a társadalmi igazságosság napjává. Célja, hogy felhívja a társadalom figyelmét a békés együttélésre, a faji, etnikai, vallási, kulturális és fogyatékossági alapú egyenlőségre, a kölcsönös szolidaritásra.

            (Knap Ildikó - a pénzügyi ismeretek koordinátora)

          • Tantárgyközi elem napja: pénzügyi ismeretek

          • Február 26-án a felső tagozaton megtartottuk a pénzügyi ismeretek tantárgyközi elem napját. Tanulóink minden szlovák és matematika órán ezt a témát járták körbe. Így nemcsak az elméleti szinten, hanem azokkal a gyakorlati készségekkel is foglalkoztak, amelyek segítenek a pénzügyi döntések meghozatalában.

            Az órákon a diákok játékos formában, valós élethelyzeteket teremtve hoztak pénzügyi döntéseket. Megismerkedtek egy háztartás pénzügyi kihívásaival, a tudatos pénzügyi döntések fontosságával, valamint a zsebpénz beosztásával. Új fogalmakat sajátítottak el, mint pld. bevétel, kiadás, megtakarítás , kamat, hitel. (Bujňák Marcela és Remeňák Iveta pedagógusok)

          • Tompa Mihály Vers- és Prózamondó Verseny

          • A mai Tompa Mihály Vers- és Prózamondók Versenyének iskolai fordulóján a zsűritagoknak nem volt könnyű dolguk, hiszen közel harminc jelentkező közül kellett kiválasztaniuk azokat a tehetséges tanulókat, akik a járási versenyen fogják képviselni iskolánkat. Sok kedves verset, prózát hallgattunk meg ezen a délutánon igényes, felkészült előadásban. Gratulálunk a szép eredményekhez, a kollégáknak a felkészítéshez! A továbbjutó tanulóknak sok sikert kívánunk a járási megmérettetésen, március 6-án! Továbbjutók:

            1.kategória

            1.A Kanalos Patrícia, felkészítő pedagógus: Benyicky Laura

            3.A Horváth Sebastián, felk. pg: Knap Ildikó

            3.B Matta Kristián, felk. pg.: Képeš Roland

            2.D Rybár Sebastián, felk. pg.: Lengyel Ildikó

            2. kategória

            4.B Rybár Gusztáv, felk. pg.: Kinyik Mária

            4.A Rybár Bianka, felk. pg.: Molnár Mónika

            5.B Rybár Kálmán, felk. pg.: Király Erika

            3. kategória

            7.A Hudák Tatiana, felk. pg.: Jakab Tímea

            7.A Horváth Stefánia, felk. pg.: Jakab Tímea

          • "Itt a farsang, haja-huj, ne lássunk most szomorút!"

          • A farsang a tél utolsó nagy ünnepe, amelyet világszerte vidáman ünnepelnek. Ez az időszak a tél búcsúztatásáról, a tavasz köszöntéséről szól. A farsang elengedhetetlen kellékei a jelmezek, a maskarák, a játékok és a finom falatok. Alsó tagozatosaink közül sokan saját készítésű maszkokkal készültek az idei maszkabálra, ahol nem hiányozhatott a szórakozás, a nevetés és a jókedv.

          • Szeretet és közösség Bálint napon

          • A Bálint napja, bár a szerelem ünnepe, számunkra inkább a szeretet, a barátság és a közösség erejét jelenti. Az iskolában ezen a napon a tanulók és tanáraik egy különleges programmal ünnepelték a szeretet kifejezésének fontosságát. A tanulók egy szívformát készítettek, amelyet közösen fotóztak le, tanítóikkal együtt, így örökítve meg az összetartozás és a szeretet érzését. A képen mindenki mosolygósan, boldogan szerepelt, bizonyítva, hogy a közösség és a barátság a legfontosabb ajándékok, amiket ezen a napon megoszthatunk egymással.

          • Tantárgyközi elem napja - pénzügyi Ismeretek

          • Az 5.C és 6.C speciális osztály tanulói a tantárgyközi elem napján a pénzügyekkel ismerkedtek. Gyakorlatias feladatokon keresztül sajatították el az alapvető pénzügyi tudnivalókat, amelyek segítik őket a mindennapi életben.

            Szórakoztató tevékenységek során megismerkedtek a pénzzel: azonosították az érméket és a bankjegyeket. Bankautomatás játékot játszottak, és bankjegyekből állítottak össze kiadott összegeket. Vásárlást szimuláltak, kiszámolták a vásárlás értékét és a visszajárót, hogy megtanulják elkerülni a tévedéseket az üzletben. Rajzórán pedig saját bankjegyeket terveztek.

          • Bálint-napi kézműves foglalkozások a speciális osztályokban

          • Február 14-éhez a magyarlakta területeken számos babona, hiedelem és néphagyomány kapcsolódik. A szokások nagy része a párválasztással kapcsolatos, amelyek a hiedelmek alapján a lányoknak segítettek abban, hogy megtalálják, meghódítsák, vagy megtartsák szerelmüket. Ismertek az időjárással kapcsolatos népi megfigyelések is. A népi időjóslás szerint, ha Bálint napján hideg, száraz idő van, akkor bőséges lesz az egész évi termés. A hagyomány szerint ha a madarak csiripelése ezen a napon messzire elhallatszik, jó idő lesz. Mindezek tükrében úgy néz ki, hogy az idén nálunk nem sok jónak nézünk elébe, de mivel ezt befolyásolni nem tudjuk, vidáman, a Bálint-napi szerelmi praktikák felelevenítésével töltöttük a kézműves délelőttünket.

          • Mert nálunk mindenki szerelmes... 💗💝😍👩‍❤️‍💋‍👨♥️❣️💖

          • Egész héten Bálint-napi készülődés folyt a technika órán. A felső tagozatosok különböző ajándéktárgyakat készítettek a szerelmesek napjára: varrtak, fúrtak, faragtak, nyírtak, ragasztottak, hímeztek Halász Andea és Konkoly Aranka pedagógusok irányításával. Íme, elkészültek az ajándékok!

          • A természet törvényei

          • 2025. február 12-én „A természet törvényei” címmel hagyományos tudásversenyt rendeztünk iskolánk 6-9. évfolyamának. Az egyes osztályok kiválasztott tanulói matematikából, számítástechnikából, földrajzból, fizikából és biológiából mérték össze tudásukat. Háromfős csapatokban versenyeztek, és igyekeztek az általuk képviselt osztálynak szép eredményt elérni. Nagyon kellemes volt látni a lelkesedést, a versenyszellemet, amellyel nekiálltak a munkának és oldották az egyes állomások gyakorlati feladatait. A verseny szoros volt, ezt bizonyította a zsűri is. Aki részt vett, tulajdonképpen már nyertes is, viszont oklevelet és apró tárgyi ajándékot a következő osztályok csapatai kaptak:

            1. hely – 9.A

            2. hely – 6.B

            3. hely – 6.A

            A nyerteseknek szívből gratulálunk és köszönjük a verseny megszervezését tanárainknak, Bujňák Marcelának, Szalontay Zitának, Kišpéri Zoltánnak, Szemán Viktornak és Horváth Ottónak. Egy év múlva újra találkozunk!

          • Sütés és főzés szakkör - egy kis ízelítő a munkánkból

          • Tavaly egy új szakkörrel gazdagodott az eddigi kínálatunk, melynek célja a sütés és főzés alapjainak az elsajátítása, új receptek megismertetése, valamint az egyszerű ételek bemutatása.

            Foglalkozásaink alatt általában olyan egyszerű ételeket mutatunk be, amelyeket tanulóink (segítség nélkül) akár otthon is el tudnak készíteni. A receptek kiválasztásakor különösen ügyelünk arra, hogy kizárólag olyan alapanyagokat használjunk, amelyeket könnyen és olcsón be lehet szerezni, és egyben minden háztartásban megtalálható. Az ételeink sokszor kapcsolódnak az egyes ünnepkörökhöz, így például télen mézeskalácsot sütöttünk, linzer alaptésztából pedig szörnyecskéket és szívecskéket készítettünk. Tanulóink az eddigi közös foglalkozásaink során megismerkedtek a töltött burgonya, palacsinta, pizza, madártej, bundás alma, túróval töltött kifli, karamell, különböző kalácsok, sütemények és vendégváró falatok receptjével. Reméljük, hogy az iskolában elkészített finomságok otthon is terítékre kerülnek. A munkához pedig kitartást és főleg türelmet kívánunk.

            (Jakab Tímea, a szakkör vezetője!

          • Január 27. - A holokauszt áldozatainak nemzetközi emléknapja

          • „Néha az élet nem hagyja, hogy megválaszd a küzdelmeidet. Csak a társaságodat“- írta Fredrik Backman. Bizonyára már mindenki megtapasztalta közülünk, hogy a nehézségeket sokkal könnyebb elviselni akkor, ha magunk mellett olyan embereket tudhatunk, akik igazán szeretnek és megértenek minket. Egy igazi lelki társ átsegít a bajban, és erőt ad a holnap küzdelmeihez. Éppen ezért a holokauszt nemzetközi emléknapja alkalmából a barátságról, a szeretetről, valamint az összetartozás érzéséről beszélgettünk a felső tagozatos diákjainkkal. Az idei rendhagyó történelmi óránk első részében a tanulóink egy rövid prezentációt láthattak a koncentrációs táborokban kialakult emberi kapcsolatokról, majd különböző szituációs játékok segítségével próbálták minél jobban megismerni egymást. Az óra legérdekesebb és egyben a legizgalmasabb része az volt, amikor a tanulók arról döntöttek, hogy az osztályból kit menekítenének ki elsőként egy nagyon veszélyes élethelyzetben. Az egész óra nagyon jó hangulatban telt el. A diákjaink sokat játszottak, kérdeztek és mindvégig kíváncsian követték a feladatokat.

          • Madarak, erdei állatok téli etetése: mikor, mivel, hogyan szabad? 🐦🦌🐦‍⬛🦔🦅🐗

          • Štark Marcela tanító néni, környezetvédelmi koordinátor és egyben lelkes vadász tartott előadást a speciális osztályok tanulóinak arról, hogy kell gondoskodni télen az állatokról. Elmondta, hogy az első fagyok megjelenésétől március végéig tart a madarak etetési szezonja. A tanulók azt is megtudták, hogy tilos kenyeret, chipset, péksüteményt adni a madaraknak, kizárólag olajos magvakkal, almával, bogyós gyümölcsökkel etessünk. Az erdei állatok etetését Marcela néni szerint bízzuk az erdészekre, vadászokra, akik szénát, silótakarmányt, sót készítenek nekik. Etetés nélkül legyengülnének, és sokkal könnyebben a hegységben élő ragadozók célpontjává válhatnak.

          • A sokoldalúság olimpiai jelvénye 2024/2025

          • Immár ötödször kapcsolódtunk be a Szlovákiai Olimpiai Sportbizottság "A sokoldalúság olimpiai jelvénye" elnevezésű versenybe, amelybe abben az iskolai évben 557 iskola nevezett be. 129 tanulónk testnevelés órákon egy tesztelésen estek át, aminek segítségével az alap mozgásos képességek fejlettsége mérhető. Minden tanulónak hat versenyszámot kellett teljesítenie. Minden versenyszám külön van értékelve, a legjobban teljesítő tanulók érmet és oklevelet kaptak, így 23 arany- ,18 ezüst- és 31 bronzérmet sikerült szereznünk. Kimagasló eredményt ért el Kanalos Misi 9. osztályos tanuló 5800 ponttal! Gratulálunk sportolóinknak a szép eredményekhez és köszönet Kispéri Zoli tanító bácsinak a felkészítésért!

    • Fotogaléria

        zatiaľ žiadne údaje