A 2. évfolyam tanulói a Föld napja alkalmából hulladékot gyűjtöttek az iskola környékén, prezentációt ill. mesét néztek, kvíz feladatokat és többféle feladatlapot oldottak meg. Ezekkel a tevékenységekkel felhívták a figyelmet a Földünk megóvásának fontosságára.
A Föld napja az 2. évfolyamban🌍
Hétfőtől, április 26-tól megszűnik a kiscsoportos oktatás az 5 - 7. évfolyamokban is, minden tanuló visszatérhet az eredeti oktatáshoz, eredeti órarenddel.
Az iskolába járáshoz továbbra is 7 napnál nem régebbi negatív teszteredmény vagy a kivételek egyikének bemutatására van szüksége a 0-4-es gyerek egyik szülőjének, a felső tagozatos gyereknek és egyik szülőjének, valamint az iskola alkalmazottainak is. A szájmaszk viselése kötelező!
A Föld napja az I.A-ban és 0.B-ben 🌍
Otthonunk ez a nagy labda,
éljünk hát békében rajta.
Csodálatos ez a bolygó,
nyílik rajta napraforgó,
dalol madár, röppen lepke,
integet a jegesmedve.
Tavak, hegyek, erdők, kertek,
Drága Föld, én úgy szeretlek!
A Föld napján a IV.D-ben 🌏
„Aki szereti a szépet, az életet szereti. Aki gyermekkorában megtanult látni…az sok-sok év múlva, ha rosszkedvűen vagy bánattal sújtottan jár az úton, meglátja a zöld fűben a sárga kankalin ragyogását, vagy a fecske röptének eleganciáját. És máris szebbnek látja a világot!” (Hermann Alice)
Meddig bírjuk levegő, víz, étel nélkül? Mit lélegzünk be, és miért fontosak a növények, a fák az életünkben? Hallottál már a faiskolákról? Miért hangzik el napjainkban oly gyakran, hogy minden kivágott fa helyébe ültessünk egy új fát? A válaszok keresésében oktatóvideók, lexikonok, munkalapok segítettek minket. Sok mindent tudtunk már, ma felidéztük és összegeztük eddigi ismereteinket. Miért is fontos megőriznünk, óvnunk a körülöttünk lévő világot? Hogy életben maradhassunk, és még sokáig csodálhassuk a minket körülvevő természet szépségeit. Ugye milyen gyönyörű? Ha nem hiszed, gyere, nézd meg te is a faliújságunkat!
A Föld napja a VIII.B-ben 🌏
„A Föld mindössze porszem a világegyetemben. Ám egy nagyon értékes porszem, és egyelőre az egyetlen otthonunk.“
(Neil de Grasse Tyson)
Évről évre fontosabbnak tartjuk, hogy bolygónk, a Föld még sokáig élhető legyen. A VIII.B osztályban a mai órák a természetvédelemről szóltak: hogyan vigyázzuk és védjük a vizeinket, erdeinket és a körülöttünk lévő természetet. Ezt követte egy séta a közeli erdőben, ahol összegyűjtöttük az hulladékot. Sajnos öt szemeteszsákot sikerült megtöltenünk szeméttel. Végül készítettünk a Föld tiszteletére egy színes plakátot, ami a bolygónk tisztaságát és fontosságat jelképezi.
Mentsük meg a méheket! - eredményhirdetés!
Rybár Jázmin IV.D osztályos tanuló munkája a 2. kategóriában 3. helyezett lett! Ajándéka egy "mézes csomag", ami ma megérkezett az iskolába.
Összefogás, köszönjük az elismerét!
Iskolánban 2021. március 22-én indult a jelenléti oktatás. A képek a reggeli belépést illusztrálják, ma 22. alkalommal.
- A kapuban ellenőrizzük a szülők és felső tagozatos gyerekek negatív tesztjét.
- Majd a kézfertőtlenítés következik.
- Az iskolaudvaron a szülők aláírják az előre kitöltött becsületbeli nyilatkozatot, a pedagógusok beírják a tesztelés dátumát, majd a szülő elhagyja az iskola területét.
Ha mindez megtörtént, a tanulók a pedagógusok és az asszisztensek kíséretében az osztálytermekbe vonulnak. Kezdődhet a tanítás.
Fotók: TV Moldava/Szepsi TV
Értesítjük iskolánk tanulóit és szüleiket, hogy április 19-étől a jelenléti oktatás intézményünkben a következőképpen alakul:
- 0-4. évfolyam + speciális osztályok - naponta, órarend szerint
- 5-7. évfolyam - 5 tanuló + 1 tanár csoportban az eddig megszokott módon
- 8-9. évfolyam - naponta, órarend szerint
Az iskolába járáshoz továbbra is 7 napnál nem régebbi negatív teszteredmény bemutatásra van szüksége a 0-4-es gyerekek szüleinek, a felső tagozatos gyerekeknek és szüleiknek, valamint az iskola alkalmazottainak is.Ha a szülő és a felső tagozatos tanuló nem tud negatív teszteredményt felmutatni, vagy a kivételről szóló igazolást, a gyermek nem vehet részt az iskolában folyó tanításon. Ebben az esetben:a) A tanuló igazoltan hiányzik.b) A szülőnek kötelessége biztosítani gyermeke oktatását az osztályfőnök által eljuttatott feladatlapok megoldásával. Ha öt nap után nem juttatja vissza a megoldott feladatlapokat, a tanulót igazolatlan hiányzóként fogjuk feltüntetni és jelentjük a felsőbb szerveknél.c) Ha a tanuló több mint 15 tanítási napon nem vesz részt az iskolai oktatáson, és nem teljesíti a b) pontban leírtakat, a kihagyott tananyagból bizottsági vizsgát kell tennie.Ha a tanuló beteg, vagy karanténban van, a szülő három napon belül köteles eljuttatni az erről szóló igazolást az osztályfőnöknek.A 2021. április 19-étől érvényes minisztériumi határozat: https://www.minedu.sk/data/att/19280.pdf?fbclid=IwAR1AveG9eeX0QACGqsg7wnCBbt69Q5pXEyCDJm52MF7XiJw2LEZrmBEHlRs
ENGEDD, HOGY SEGÍTHESSÜNK!
Az iskolaügyi minisztérium ”Együtt okosabban - Spolu múdrejší“ fejlesztési projektfelhívásába iskolánk is bekapcsolódott. A közel 500 jelentkező iskolából 132 iskola kapott támogatást, köztük a mi intézményünk is. A projekt lényege: segíteni azokat a tanulókat a felzárkóztatásban, akik szociális és hátrányos körülményeik miatt nem tudtak bekapcsolódni vagy csak részben vettek részt a távoktatásban. Ma elkezdődött a korrepetálás, hetente háromszor, tanítás után a tanulók kis létszámú csoportjaival 20 pedagógus foglalkozik, pótolja a gyerekek lemaradását a fő tantárgyakból. A projekt június végéig tart.A szülőket kérjük az együttműködésre, támogassák gyerekeik felzárkóztatását!
Az iskolába járáshoz továbbra is 7 napnál nem régebbi negatív teszteredmény bemutatásra van szüksége a szülőknek és a felső tagozatos gyerekeknek
Értesítjük a szülőket, hogy bár a járványhelyzet egyre javul, de az iskolába járáshoz továbbra is 7 napnál nem régebbi negatív teszteredmény bemutatásra van szüksége a szülőknek és a felső tagozatos gyerekeknek, valamint az iskola alkalmazottainak is.(A kormány 2021. március 17-én elfogadott, 160-as számú határozatának értelmében: https://korona.gov.sk/wp.../uploads/2021/03/160_2021.pdf)
Áldott húsvéti ünnepeket kívánunk!
Márciusi könyvhónap a IV. D-ben
A távoktatás időtartama alatt karácsonyi ajándékaink hűségesen várták ifjú tulajdonosaikat. A márciusi könyvhónap kapóra jött számunkra. Közösen lapozgattuk, nézegettük a gyönyörű illusztrációkat, ovastunk fel a versekből, és azok, akik már az olvasókönyvben bizonyították, hogy nem jelent számukra gondot az olvasás, már a mai napon meg is kapták jutalmukat. A gyerekek megígérték, hogy óvni fogják becses kincsüket, és a húsvéti szünidő alatt neki is fognak az olvasgatásnak. A többiek számára pedig kiváló motiváció lett a Lófráló megszerzése. A tanév végére remélem, már mindenki magabiztosan kiigazodik a betűk birodalmában, és ők is hazavihetik szorgalmuk gyümölcsét.
Köszönjük a Családi Könyvklubnak az értékes ajándékokat!
Húsvéti kézműves foglalkozás a II.ABCD-ben
„Kicsi a kertem, sok a virág,
sietnem kell várnak az ibolyák.
Meglocsolom szépen, nap süt az égen,
ragyogjanak nékem nárciszok, rózsák, violák a réten."
6
Mentsük meg a méheket! - rajzpályázat
Élő méhecskék közelségébe ugyan nem merészkedtünk, de oktatófilmek segítségével rengeteg érdekességet tudtunk meg az emberiség számára különösen fontos rovarokról. A IV.D osztályban megbeszéltük, ötleteltünk, és nekifogtunk az alkotásnak. A tus és anilin technika már jól ismert volt számunkra. A III.B osztály tanulói temperafestékes ujjlenyomatot készítettek, ebből születtek a szorgos méhek. A IV.A tanulója légpárnás fóliacsomókkal alakította ki a méhkast, a IV.C pedig szinesceruza rajzzal készült méhekkel neveztek be. .
A VÍZ VILÁGNAPJA A 6.C-ben
Mint minden éven március 22-én, az idén is megemlékeztünk a víz világnapjáról.
Milyen is az ivóvíz értéke? Egy olyan meghatározó fontosságú folyadék, amely nélkülözhetetlen az élet fennmaradásához bolygónkon. Megvitattuk a tiszta víz fontosságát, felhasználását a mindennapokban. Szó volt a takarékosságról, a víz áramlásáról a természetben és a víz szennyezéséről is. A 6.C osztályos tanulók elmetérképen mutatták be mindezt és szép rajzokat is készítettek.
2
A gyurmázás jótékony hatása
A gyurmázás jótékony hatása már régóta ismert. Egy projektfelhívásba bekapcsolódva 8,4 kg gyurmát nyert az iskolánk, amit a nulladikos gyerekek kapnak meg. Mire jó a gyurma? Azon kívül, hogy természetes anyagból készült, kellemes illata van és jól formálható? A gyurmázás fejleszti a
- finommotorikai képességeket - ez az alapja az írás megtanulásának,
- kreativitást, képzelőerőt és a szépérzéket,
- a szem-kéz koordinációt,
- kézügyességet,
- színek, formák tanulását,
- a gyermek memóriáját, oldja a szorongást.
A gyurma több, mint egy egyszerű játék!
Az iskola igazgatósága értesíti a szülőket, hogy a BEIRATKOZÁS a 2021/2022-es tanévre az alábbi időpontokban zajlik:
2021. április 7. (szerda), 13.00 – 15.30
2021. április 8. (csütörtök), 13.00 – 15.30
A beiratkozás a gyermekek jelenléte nékül történik. Kérjük hozzák magukkal a személyi igazolványukat és gyermekük születési levelét.
"Deň Alice a Doda"
A Denník N kiadó jóvoltából iskolánk legkisebbjei 200 darab kétnyelvű, szlovák-roma foglalkoztató könyvet kaptak. Az iskolába beiratkozó gyerekek többsége nem ismeri a tanítás nyelvét, csak anyanyelvükön, roma nyelven kommunikálnak. Ehhez nyújt majd segítséget a képes, színes foglalkoztató könyv, a pexeso és a szókártyák, hogy a nyelvi akadályokat minél hamarabb leküzdjék.
SZÜLŐK FIGYELMÉBE❗🙋♀️🙋
Márc. 22-én iskolánkban újraindul a tanítás. Ha a szülő és a felső tagozatos tanuló nem tud negatív teszteredményt felmutatni, a gyermek nem vehet részt az iskolában folyó tanításon. Ebben az esetben:
a) A tanuló igazoltan hiányzik.
b) A szülőnek kötelessége biztosítani gyermeke oktatását az osztályfőnök által eljuttatott feladatlapok megoldásával. Ha öt nap után nem juttatja vissza a megoldott feladatlapokat, a tanulót igazolatlan hiányzóként fogjuk feltüntetni és jelentjük a felsőbb szerveknél.
c) Ha a tanuló több mint 15 tanítási napon nem vesz részt az iskolai oktatáson, és nem teljesíti a b) pontban leírtakat, a kihagyott tananyagból bizottsági vizsgát kell tennie.
Ha a tanuló beteg, vagy karanténban van, a szülő három napon belül köteles eljuttatni az erről szóló igazolást az osztályfőnöknek.
8 Školská dochádzka: https://www.minedu.sk/data/att/18934.pdf
ÉRTESÍTÉS
Hétfőtől, március 22-től iskolánkban újraindul a tanítás az alsó tagozaton és öt fős csoportokban a felső tagozaton. Ennek feltétele az 0-4. osztályokba járó tanulók szempontjából:
- a gyermek teljesen egészséges,
- nincsen fertőzött (pozitív) a családban,
- a szülő (törvényes képviselő) a negatív teszteredményét felmutatja (a tesztelés 7 naponként lesz kötelező).
Az 5-9. osztályokba járók esetében:
- a gyermek teljesen egészséges,
- nincsen fertőzött (pozitív) a családban,
- a tanuló és az egyik szülő (törvényes képviselő) a negatív teszteredményét felmutatja (a tesztelés 7 naponként lesz kötelező).
A felső tagozatos osztályok 5 fős csoportokban tanulnak a következő beosztás szerint:
Hétfő: 5.AB, 6.C, 8.B
Kedd: 6.AB, 8.A, 6.C, 8.B
Szerda: 7.AB, 9., 6.C, 8.B
Csütörtök: 8.A, 6.C, 8.B
Péntek: 9., 6.C, 8.B
Az alsó tagozatos tanulóknak kötelező a szájmaszk viselete, a felső tagozatos tanulóknak pedig a respirátor használata (az iskola bebiztosított minden felső tagozatos tanulónak 1 egészségügyi FFP2 szűrőosztályú maszkot (respirátort), amit kizárólag az iskolában használnak majd).Hétfőn reggel a szülő kísérje el gyermekét az iskolába, mivel beszületbeli nyilatkozatot kell aláírnia!