• A tudatos pénzhasználatra való nevelés napja a V.D és a VI.C speciális osztályban

          • Ki korán kel, aranyat lel. Ablakon szórja a pénzt. Sok kicsi sokra megy – és sok hasonló közmondáson keresztül próbáltuk rávezetni a tanulókat a tudatos pénzhasználat fontosságára. Többek között megismerkedtek különféle pénzügyi fogalmakkal is, mint a bankszámla, bankkártya, takarékosság, tervezés, kamat. Az ötödikesek a bankjegyek és az érmék világában merültek el, a hatodikosok a bankkártya és a bankautomata helyes használatáról kaptak tájékoztatást. Azonban a legnagyobb hangsúlyt mégis a takarékosságra és a pénz helyes beosztására fordítottuk.

          • Érzékenyítő óránk az Eduma nonprofit szervezet élőkönyvének segítségével

          • Dominika története az iskolai bántalmazásról szólt. Elbeszélése alapján az Eduma ajánlott módszertani segítsége szerint haladtunk érzelmeink mentén az egész óra keretében. A feladatokat Dixit kártyákkal gazdagítva oldottuk, miközben folyamatosan bújtunk a bántalmazott és bántalmazó bőrébe. Kerestük az érzéseinket, szükségleteinket, a lehetséges segítségeket. Köszönet az Eduma nonprofit szervezetnek az élő könyvtárhoz, valamint a módszertani segédanyagokhoz való ingyenes hozzáférésért!

            Jövő hétre egy társadalmi és szociális érzékenyítéssel foglalkozó történetet terveztünk be. Milyen testi fogyatékkal élni? A storrytelling segítségével remélhetőleg egyre mélyebb szinten kapcsolódunk majd a másságainkhoz, egymáshoz.

            (7.CS osztály)

          • Technika óra a speciális osztályban

          • A technika óra keretén belül a 4. C és 5. C speciális osztály tanulói szegecselési technikával készítettek kreatív képeket. Az alkotások nem készülnek könnyen. A faanyag megmunkálásával kezdtük: a deszkalap fűrészelésével, gyalulásával és az egyenetlen szélek csiszolásával. A táblákra különféle motívumokat rajzoltunk, amiket sok kis szegecs és színes hímzőfonalak segítségével keltettük életre. Gyönyörű képeket alkottunk, miközben fejlesztettük kézügyességünket, kitartásunkat, a finommotorikát, a koordinációt, képzelőerőt és nem utolsó sorban szépérzékünket is.

          • Pénzügyi ismeretek napja a felső tagozaton

          • Február 15-én a felső tagozaton megtartottuk a pénzügyi ismeretek tantárgyközi elem napját. Tanulóink minden egyes tanítási órán ezt a témát járták körbe, így sok új ismerettel gazdagodtak. Íme egy kis ízelítő:

            Matematika órákon szó esett a családi költségvetésről, bevételi forrásokról és akiadásokról, ezek arányos elosztásáról, vagyis a helyes gazdálkodásról. Szlovák órákon az élményszerű szituációs játékok mellett nyelvtani ismeretekkel is foglalkoztak, pl. a pénzügy

            területéről származó szavak szótagolásával, számnevek helyesírásával. Kémia órán a levegő szennyezéséről esett szó (pl. szemétégetés), és az ezzel járó anyagi büntetésekről. Fizika órán a

            gyors, de kevés üzemanyagot fogyasztó járműveket keresték vásárlás céljából. Történelem órán az egyes fizetőeszközökről beszélgettek a tanulók, majd arról, hogy milyen hosszú út vezetett a pénzérméktől a modern bankkártyák bevezetéséig. Informatikán a biztonságos internetes vásárlásról esett szó. Földrajzon az euróról és az egyes országok pénzérméiről tanultak. Az angol órákon a

            tanulók a pénz fogalmával ismerkedtek, és a megspórolt zsebpénzek ésszerű befektetéséhez is kaptak útmutatást. Magyar órán ellátogattak a virtuális pénzmúzeumba, felelevenítették a pengő, a krajcár és a fillér elnevezéseket. A gazdálkodj okosan társasjáték keretében beszélgettek a háztartásvezetés rejtelmeiről. Rajzon a pénzzel kapcsolatos közmondásokhoz, szólásokhoz

            készítettek illusztrációt. Nagyon reméljük, egy pár év múlva a megszerzett ismereteket tanulóink kamatoztatni fogják.

          • Gazdálkodj okosan 💵💴💶💷

          • 2024. február 15-én a 4.C és 5.C speciális osztáyokban tantárgyközi témaként pénzügyi ismeretekkel foglalkoztunk. A pénz történetéről és régebbi formáiról beszélgettünk. Az interaktív játékokon keresztül megtanultuk megkülönböztetni a pénzt szín, forma és méret alapján. Gyakoroltuk a pénzváltást, az érmék értékeinek összeadását és a vásárlási végösszegek kifizetését. Megtanultuk a kölcsön és kamat szavak jelentését, és beszélgettünk a mindennapi életre gyakorolt ​​hatásukról.

          • Pénzügyi ismeretek napja a negyedikben

          • Mai napon a tantárgyközi elemen belül a 4 A és 4.B osztály tanulói betekintést nyertek a pénzügyi ismeretekbe. Az előadás célja az volt, hogy megtanulják, mit jelent gazdaságosan élni a való életben. Megtudták, hogy a pénz egy csereeszköz, amit úgy kell beosztani, hogy jusson is, maradjon is, mert nélkülözhetetlen eleme az életnek. Az előadás után feladatokat oldottak meg a szerzett ismeretek alapján.

          • A betegek világnapja

          • Február 11-e a betegek világnapja. Célja, hogy kellő figyelmet szenteljünk a betegeknek, ápolásuknak, valamint a róluk való gondoskodásnak.

            A II.A osztály kisdiákjai megemlékeztek erről a fontos napról. Tudásuknak megfelelő szinten megismerkedtek a betegségek különböző típusaival, megtudták, hogy hogyan és mi okból lett ez a nap világnap. Majd elkészítették saját kis egészségügyi táskájukat, amelyet előtte megtöltötték a megfelelő segédeszközökkel.

          • ❗️❗️❗️ÉRTESÍTÉS❗️❗️❗️

          • A folyamatos rossz influenzajárványügyi helyzetre való tekintettel az iskola igazgatója értesíti a szülőket és a tanulókat, hogy február 9-én, pénteken a tanítás ismét szünetel. Találkozunk hétfőn, február 12-én.

          • A holokauszt nemzetközi emléknapja

          • „A holokauszt nem a gázkamrákkal kezdődött, hanem szavakkal és gyűlölettel“ (Lily Ebert).

            Harag, kiközösítés, gyűlölet és irigység. Szavak, amelyek a történelmet formálják és az emberi sorsokat alakítják. Pusztítanak és gyilkolnak. Ha nem vigyázunk, akkor felélesztik a múltat, és annak borzalmait. Éppen ezért a holokauszt nemzetközi emléknapja alkalmából a szavak erejéről és hatásáról beszélgettünk a felső tagozatos diákjainkkal. Az idei rendhagyó történelmi órán a tanulóink egy rövid prezentációt láthattak a holokausztról és az emberek befolyásolhatóságáról. Az előadás után a jelenlévők kérdőívet töltöttek ki arról, hogy milyennek látják magukat és másokat. Majd egy kötetlen beszélgetés után pedig arra jutottak, hogy mindekit el lehet fogadni, csak meg kell találni benne a jót és a szépet.

          • A nemzetközi adatvédelmi nap

          • A világnap alkalmából a II.A és az II.E osztályos tanulókat bevezettük az adatvédelem világába. Szituációs játékok segítségével elsajátították az alapismereteket. Mik is azok az adatok, miért védjük, kinek és milyen helyzetben kötelességünk odaadni. A tanulók szülő, tanár, orvos, és rendőr szerepébe is belebújhattak.

          • Regionális nevelés és a népi kultúra tantárgyközi elem napja

          • Regionális nevelés és a népi kultúra tantárgyközi elem napja/hete Január utolsó hetében a hatodik speciális osztály tantárgyaiba becsempésztük a regionális nevelés és a népi kultúra elemeit. Különböző foglalkozásokon keresztül bepillantást nyertek a tanulók, hogy régen az emberek miként éltek, milyen foglalkozásaik voltak, mit viseltek. Sort kerítettünk arra is, hogy megismerjék környékük történelmi, kulturális nevezetességeit, amit a városi múzeumban és a Fő utcán tekinthettek meg. Erre a történelmi portyára meghívtuk az V.D speciális osztály tanulóit is

          • ÉRTESÍTÉS

          • Az iskola vezetősége értesíti a szülőket, hogy az influenzás megbetegedések nagymértékü terjedése miatt a tanítás február 5-től (hétfő) február 7-ig (szerda) szünetel, az iskola zárva lesz. A tanítás február 8-án, csütörtökön folytatódik.

          • Kölcsönös óralátogatás

          • Január 31 – én a V.B osztályban nyitott technika órát tartott Halász Andrea tanárnő. Az óra célja az volt, hogy a tanulók megtanulják és képesek legyenek megkülönböztetni a nyersanyagot, alapanyagot, félterméket és a kész termékeket.

            Az elméleti ismeretek elsajátítása után a tanulóknak lehetőségük nyílt a megszerzett ismereteket gyakorlati tevékenységekben is alkalmazni. A tanulók két csoportra voltak osztva. Az első csoportban agyaggal dolgoztak: kancsót, csészéket, szíveket, valamint egy kígyót formáztak meg. A második csoportban a tanulók az előkészített anyagokból szendvicseket készítettek szülinapi ünnepségre. Közben beszélgettek az egészséges táplálkozás piramisáról.

            Az óra végen a jelenlévő pedagógusok és a tanulók pozitívan értékelték a technika órát.

          • A természet törvényei

          • Január 30-án a 7., 8. és 9. osztály képviselői találkoztak a biológiai teremben, hogy összemérjék tudásukat a természettudományi tantárgyakból szerzett ismeretekből. Hármas csoportokban oldották a gyakorlati feladatokat matematikából, fizikából, informatikából, földrajzból és biológiából. Biztató látvány volt diákjaink igyekezete, versenyszelleme és példás odafigyelése az egyes feladatok megoldása közben. Mindenki, aki részt vett a versenyen, győztesnek számít. A helyezések a következők:

            1. hely – 9. osztály

            2. hely – 8.B osztály

            3. hely – 7.B osztály

            Minden tudásra vágyó tanulónknak gratulálunk!

          • Hogyan gondoskodjunk télen az állatokról 🐰🦊🐦🦉

          • Az erdei állatok és madarak téli etetéséről és annak fontosságáról beszélt ma Štark Marcela tanárnő harmadikosainknak és a speciális osztály tanulóinak. A téli madáretetők segítségével a madarak könnyebben hozzájutnak az életfontosságú táplálékhoz, amely nélkülözhetetlen az energiaszintjük és testhőmérsékletük fenntartásához. A vadak etetését, amit a vadászok és erdészek végeznek, célszerű már ősszel elkezdeni, hogy az állatoknak legyen idejük elegendő zsírtartalékot felhalmozni. Fontos táplálékuk a só, széna, lucerna, kukorica és különböző zöldség és gyümölcs. Az óra végén kihelyeztünk madáretetőt, mivel még a télnek nincs vége.

          • Ferenczy István Képzőművészeti Verseny

          • Idén számunkra különösen kedves témát hirdetett meg a Csemadok Rimaszombati Területi Választmánya és a Gömör-Kishonti Művelődési Központ. Móra Ferenc műveihez készíthettünk illusztrációkat. Választásunk a nagy kedvencünkre, "A szánkó" -ra esett. A történet mintha rólunk szólna. Nem idegen, nem elavult, nem távoli. Kati néni jó ismerős, szánkónk sincs, de nagyon szeretnénk... Van aki fát kölcsönöz, van aki fagyoskodik, ismerünk olyan családot, ahol az újszülött a februári hidegben megdermedt. Nem szükséges magyarázat ahhoz, hogy valamikor kályhán főtt az étel, nem idegen számunkra a vágyakozás, a nélkülözés, a krumpliból főtt leves. A bogárszemű fekete kutya is jóbarát. Télen a fűtetlen viskókban a túlélést jelentheti. A gyerekek mégsem szomorkodnak. Nagyokat kacagnak a szánkóról hóba borult csibészeken. Aztán megjelenik szemükben a megnyugvás, Kati néni él! Képeinken sorban elevenednek meg a szereplők és a motívumok. Reméljük, hogy Antónia alkotása éppoly sikert arat, mint számunkra a történet! (VII.CS)

          • Regionális nevelés a 2.D osztályban

          • A regionális nevelés a helyi kultúra és értékek megőrzésére, ápolására, valamint a helyi közösségek fejlesztésére fókuszáló nevelési módszer. A 2.D osztály tanulói e témakör keretén belül ismerkedtek meg a magyar, roma és szlovák népi kultúra hagyományaival, szokásaival, értékeivel. A népi kultúra a helyi kultúra egyik fontos eleme, amelyet a regionális nevelés során is ápolunk és továbbadunk a következő generációknak, beépítve azt a magyar, szlovák, környezetismeret, matematika, képzőművészeti nevelés és zenei nevelés tantárgyakba.

          • A sokoldalúság olimpiai jelvénye 2023/2024 - iskolai verseny

          • Iskolánk 130 tanulója nevezett be az idei versenybe a 6-9. évfolyamból. A tanulóknak 6 versenyszámot kellett teljesíteni, az eredményeik alapján 19 arany, 26 ezüst és 28 bronzérmet szereztek. Gratulálunk a szép teljesítményhez!

          • Az aranyszőrű bárány

          • Az egyik legszebb magyar népmesét hozta el az alsó tagozatosoknak Demko András mesemondó.

            A szegény ember legkisebb fia útnak indult szerencsét próbálni. Beállt dolgozni egy juhosgazdához, ahol szolgálatáért egy aranyszőrű bárányt kapott jutalmul. Hogy ezzel aztán hogyan nyerte el a királykisasszony kezét, azt tanulóink közreműködésével megtudhattuk a meséből. A kis elsősök nemcsak boldogan szerepeltek, de elkészítették papírból az aranyszőrű bárányt is. Köszönjük a mesés élményt

  • Fotogaléria

      zatiaľ žiadne údaje